E-mail: pp8garwolin@o2.pl
Adres: ul. Żołnierzy II Armii Woj. Pol. 30, 08-400 Garwolin

24 października obchodzimy w przedszkolu Światowy Dzień Origami.
Origami jest ciekawą techniką plastyczną, która daje bardzo wiele możliwości. Może stanowić doskonałe ćwiczenie kompozycyjne, zabawowe, relaksacyjne i wyciszające. Składając papier dziecko uruchamia wiele zmysłów, dzięki czemu rozwija myślenie twórcze, konstrukcyjne, usprawnia spostrzegawczość, wyobraźnię przestrzenną i zdolności manualne. Kształtuje też osobowość dziecka, ucząc je cierpliwości i skupienia. Origami pobudza też układ nerwowy, integrując pracę obu półkul mózgowych. Sztuka origami jest dobrze znana naszym przedszkolakom. Wykonywane prace są dostosowane do wieku i możliwości dzieci.  Dzieci uczą się składania papieru w taki sposób, by powstawały z niego różne obiekty, zwierzątka, czy postacie. Na zajęciach wykorzystujemy głównie papierowe, różnokolorowe kółeczka, kwadraty i prostokąty.