Po długiej i mroźnej zimie wszyscy jesteśmy spragnieni ciepła i słońca. W oczekiwaniu na przyjście kalendarzowej i astronomicznej wiosny w grupie „Ufoludki” postanowiliśmy poświęcić czas na pogłębienie wiedzy i zdobycie nowych wiadomości. Dzięki uprzejmości i pomocy Rodziców założyliśmy zielony ogródek na oknie. Samodzielnie wysiewaliśmy nasionka rzeżuchy, sadziliśmy cebulę, codziennie obserwując i pielęgnując założoną hodowlę. Śpiewaliśmy również piosenki o wiośnie, uczyliśmy się wierszyka, rozwiązywaliśmy zagadki. Był również quiz utrwalający zdobyte wiadomości. Podczas spaceru dzieci obserwowały pierwsze wiosenne kwiaty, pąki na drzewach, słuchały śpiewu ptaków i obserwowały jak nasi skrzydlaci przyjaciele naprawiają gniazda po zimie. Poznały znaczenie przysłowia „W marcu, jak w garncu”. Podczas zajęć plastycznych również wybrzmiały akcenty zbliżającej się wiosny. Powstały pierwsze wiosenne kwiaty - przebiśniegi i krokusy.











